"U Margitky"


Predajňa "U Margitky" vznikla pre potrebu predstaviť a prezentovať výrobky firmy SANTÉ-EXPRO, s.r.o., ktorá sa zaoberá výrobou a vývojom bylinných produktov. Snažíme sa spájať osvedčené staré postupy a najmodernejšie vedecké poznatky a technológie, cím vytvárame produkty so spoľahlivými účinkami prírodných síl bylín pre optimálne využitie ľudským organizmom.


Vychádzeme z dlhodobých poznatkov a skúseností pôvodných bylinkárov a olejkárov, pričom využívame poznatky farmakognózie, biochémie a dostupnosť viacerých, kedysi exotických bylín a surovín. Poznanie synergického pôsobenia jednotlivých zložiek bylín umožňuje optimalizovať zloženie jednotlivých produktov.

Ponúkame niekoľko základných skupín produktov, ktoré sa dajú rozdeliť podľa hlavného nosiča účinných látok. Ide o tinktúry, oleje, masti a ochutené medy. Samostatnými skupinami sú čaje, pochutiny pre kuchyňu a bylinné drogy v tobolkách.

Tinktúry vyrábame klasickou maceráciou bylinných drog v liehu, pričom lieh je vždy len z ovocia. Macerácia prebieha v kontrolovaných podmienkach počas 3-6 týždňov. Následne je macerát scedený a filtrovaný. Keďže recepty a postupy sú overené dlhodobo, opakované maceráty majú zhodnú kvalitu. Keďže vyuzívame byliny z vlastného zberu a pestovania, pestovania dodávateľmi podľa požiadavky a nákup bylín od stabilných dodávateľov, je možné optimalizovať dobu zberu a kvalitu sušenia nami využívaných bylín.

Oleje pripravujeme maceráciou bylín v rastlinných jednodruhových olejoch lisovaných za studena. Tak, ako pri tinktúrach, prebieha v riadených podmienkach počas 3-6 týždňov. Následné stáčanie a filtrovanie je konečnou fázou prípravy pred plnením do spotrebného balenia.

Masti pripravujeme zo základu, ktorý sme vyvinuli z rastlinných tukov a olejov vo vegánskej akosti, pričom jeho kvalitu potvrdzujú testy Národného referenčného centra pre kozmetické výrobky pre EÚ, ktorý masti zaradil do najvyššej kategórie kvality "A" podľa STN EN ISO 11930.

Jednotlivé masti pripravujeme podľa našich receptov, pričom kladieme dôraz na účinnosť a kvalitu. Postupy sú rôzne, no ide o vyváženosť pri používaní jednotlivých druhov.

Druhým spôsobom pípravy našich produktov je využívanie vlastných extraktov, ktoré pripravujeme do teploty extrahovania 40 stupňov Celzia, čím zachovávame celú škálu bioaktívnych látok získavaných z bylín vo vysokých množstvách.

Sušené byliny skladovaním strácajú svoje účinné látky, čím sa znižuje ich účinnosť na ľudský organizmus. Práve extrakcia je cesta k ich optimálnemu využitiu. Extrakty pripravujeme v čase ich najvyššej účinnosti - v plnom kvete, v zrelosti, v plnej zásobe látok v koreňoch, a extrakty ako také sú samotné konzervanty. Tak dokážeme v priebehu roka vyrábať produkty s rovnakou účinnosťou a v rovnakej kvalite.

Je samozrejmosťou, že žiadny náš produkt neobsahuje žiadne chemické prídavné látky, či už farbivá, chuťové látky, stabilizátory či konzervanty. Čistý prírodný produkt je nositeľ účinnosti a kvality, na čom je postavená naša výroba.

Veríme, že s našimi produktami bude Váš život o niečo lepsí, veselši a chutnejší. O to sa snažíme pri využívaní slovenských surovín, spracovávaných na Slovensku.


Všetky naše produkty sú certifikované Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Žiline
certifikát 1.pdf
certifikát 2.pdf
certifikát 3.pdf
certifikát 4.pdf
certifikát 5.pdf
certifikát 6.pdfNech sa páči, vstúpte...

Naše produkty